O MNĚ

Sci-fi a fantasy patří k mých oblíbeným žánrům, kdy se dostávám do jiných neznámých světů, které možná nejsou tomu našemu tak vzdálené. Také nejsou dokonalé ani černobílé, ale možná se v nich můžeme něčemu naučit a něco pochopit. Něco, co si můžeme přenést i do naší reality. Možná i v příbězích, které vyprávím. A možná, že ten jiný svět je jenom pár kroků vedle, jenom my ho nevidíme.

Napsala jsem román Symbolion a Město bez hvězd“  – dystopický román na pomezí mystery a science-fiction. Román byl přeložen do angličtiny a e-kniha se již brzy objeví na Amazon.com. Nyní píši druhý díl románu, ve kterém se chystám uzavřít příběh o prolínání paralelních světů a hledání úniku z Orwellovské společnosti. V Symbolionu jsou červené dveře branou mezi dvěma dimenzemi – mezi světem ve Městě a virtuálním světem v Symbolionu. Motiv dveří se také objevuje ve fantasy pro děti „Čarovný dar a tajemství strážců stromů“ – příběhu malé čarodějky, která žije napůl v Čarovném a napůl v lidském světě, a hledá svůj čarovný dar, aby ji čarodějové přijali jako jednu z nich. Přecházet mezi oběma světy je snadné. Stačí jen říct kouzelné zaříkadlo a nakreslit dveře křídou na zeď. Proto také každý čaroděj, který jednou navštívil Svět lidí, už pořád nosí s sebou v kapse křídu. Připravované fantasy pro děti je aktuálně v editaci.

Psaní a malování je u mě úzce propojeno. Malování mi pomáhá srovnat si myšlenky a lépe pracovat s představivostí i s atmosférou příběhu v průběhu psaní. Kombinuji různé techniky a v poslední době často používám markery a lihové fixy. Vznikají obrazy, které leží někde na pomezí mezi abstraktní malbou a geometrickými tvary a mohou probouzet představivost. Maluji pro sebe, některé obrazy najdete na SaatchiArt.com.

Připravuji a píši články publicistického a odborného charakteru pro web ocdnet.cz, který je zaměřený na podporu lidem s diagnózou obsedantně kompulzivní poruchy (OCD). Web vznikl v době epidemie onemocnění COVID-19, která byla náročná pro mnoho lidí s psychickým handicapem.

Mé příjmení „Kršňák“ je staročeský výraz pro leváka, který se ke mně hodí doslova, protože sama jsem levačka. A i když se někdy může zdát celý svět „na levačku“, vždy stojí za to, když v něm můžete tvořit a dělat něco smysluplného.