Romana Krsnakova

Obrázek pro obálku je na světě!

Tak je to tady! Jupííí! Jako obvykle byl ale začátek nelehký… Psala jsem panu Kellerovi vícekrát, ale bohužel se neozval. Jak už jsem psala v minulém příspěvku, jeho koláže se mi pořád moc líbí, ale co se dá dělat. Vrátila jsem se k modelu „udělej si sám“ a v červnu se přihlásila na kurz Photoshopu. Pravda, než jsem si osvojila základy, tak to chvíli trvalo. Pořád mě ale ještě neopustila myšlenka na červené dveře, tak jsem měla alespoň čas o tom přemýšlet a nakonec je obrázek na světě! Červené dveře jsou v příběhu důležité. Zrezivělé, trochu oprýskané a kdo by čekal, že se jimi dá vstoupit do paralelních světů. Snažila jsem se navodit zlehka tajemnou atmosféru. Nechávám na posouzení, jak se povedlo. Můžete se níže podívat, z čeho finální obrázek vycházel a jak postupně vznikal.

Finální obrázek pro obálku knihy „Symbolion a Město bez hvězd“

TAK TAKHLE VZNIKAL FINÁLNÍ OBRÁZEK PRO OBÁLKU

Předloha / původní obrázek

pixabay.com/cyberpunk/alejandro skol

Pracuji pouze s pravou stranou původního obrázku předlohy. Postupně vznikají dveře, i když zatím to tak nevypadá. 

Zdvojené podlaží, ale začínám tušit, že to asi to nebude ta správná cesta…

Rýsuje se vesmír, první pokusy o obrázek dveří a v pozadí září okna velkoměsta.

Tak zelená barva asi nebude to pravé… 

Konečně červené dveře

Bez ohledu na to, že jsem základ udělala podle své představy, úpravy pro obálku nechávám profesionálovi, který bude vidět to, co já ne – výřez, přechody, titulek… Je to ještě spousta práce, ale nikdo o vás neví, nikdo na vás netlačí. Prošlapávat první cestu je nejtěžší, ale možná taky nejlepší? 

Související:

Proč ještě není kniha?

Tak kde to vázne? Nikde. Mám nohy na stole a čekám :–〉Obálka knihy je posledním střípkem mozaiky – posledním, ale sakra důležitým. Mé sci-fi má částečně snovou, mysteriózní atmosféru a až teď jsem objevila koláže, které jsou přesně to, co jsem celou dobu hledala. Atmosféra v kolážích německého umělce Stefana Kellera…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments